Храми благочиння

Свято-Покровський храм

 

м. Богуслав

 

 

Адреса: м. Богуслав, вул. Польова, 50

Настоятель: протоієрей Георгій Шетела,

контактний номер телефону: (098)800-01-03

 

Історична довідка

 

Богуслав – одне з найдавніших міст України, що веде свою історію з часів Київської Русі, коли воно входило до складу оборонної системи Київського князівства. Овіяне легендами, оспіване в народних піснях та думах місто над Россю зачаровує своїми краєвидами мешканців міста та його гостей. Заснування міста Богуслава відносять до 1032 року, коли Ярослав Мудрий будував міста по Росі і заселяв їх полоненими поляками, а перше повідомлення про існування Богуслава, тоді – Богуславля, зустрічається в літописах 1195 року.

 

Стародавня історія, місцеві традиції, неповторні міські ландшафти не залишають байдужими тих, хто завітав на берег красуні Росі. А богуславчани люблять і шанують своє рідне місто, яке, незважаючи на "поважний" вік, залишається юним і привабливим.

 

Сьогодні Богуслав – історичне місто районного підпорядкування, розташоване на берегах річки Рось, за 2 км від однойменної станції, на півдні Київської області. На 1 січня 2012 року населення міста складало 16864 осіб.

 

Богуслав: місто з багатою історією та природою

 

За переказами українського краєзнавця Лаврентія Похилевича, в Богуславі були три церкви: Покровська, Троїцька та Параскевська. Про Свято-Покровський храм український краєзнавець Лаврентій Похилевич писав:

 

«Покровская церковь деревянная, на противоположной правой стороне Роси; построена в 1726 году и также около старой и также причислена к 5-му классу, земли имеет меньше, именно 35 дес. Она стоит на каменистом острове, с левой стороны коего течет река Рось, а с правой обтекает ручеек Сваволка; от чего во время полноводья весной, недели на две, сообщение с прихожанами затрудняется. К ней причислена дер. Раскопаны, в 1 версте отстоящая, в коей жителей об. пола 453. Богуславская, как и все окрестные церкви, состояли с 1737 по 1767, а потом с 1769 по 1795 год в униатстве».

 

У 1884 році храм перевезено до села Розкопанці у зв’язку з його частим підтопленням водами річки Рось. Зараз на місці, де стояв храм, височіє пам’ятник Марусі Богуславці.

 

Тут раніше був Свято-Покровський храм, а зараз височіє пам’ятник славетній Марусі Богуславці

 

У 2009-2010 роках піднялося питання про відновлення історичної пам’ятки Свято-Покровського храму. Ініціаторами будівництва стали жителі міста Богуслава, серед яких Надія Миколаївна Середа, Анна Григорівна Барановська, Олег Іванович Синявський, Надія Григорівна Довгуша, Людмила Ігорівна Передерій, Валентина Дмитрівна Ящук, Людмила Петрівна Романченко, Валентина Володимирівна Гайда, Василь Юрійович Онофрей та інші. Вони, разом з о. Георгієм Шетелою, подали документи на розгляд до владики Митрофана та отримали його благословення на будівництво нового храму Покрови Божої Матері.

 

4 липня 2008 року Указом владики Митрофана о. Георгія Шетелу призначено настоятелем Свято-Покровського храму міста Богуслава. Почався збір документів для державної реєстрації, пошук землі та розробка проекту храму. Завдяки тодішнім міському голові Ігорю Михайловичу Никоненку, депутатам міської ради та заступнику районної Державної Адміністрації Олександру Анатолійовичу Милошевичу було вирішено надати по вулиці Польовій земельну ділянку розміром 0,3 Га під будівництво храму та церковних споруд.

 

У синодальному відділі проектування та архітектури Києво-Печерської Лаври був розроблений проект двоповерхового храму: нижнього та верхнього храмів. В питаннях проектування та оформлення документів допомагала благодійниця з Києва раба Божа Олександра та її сім’я.

 

Викопали котлован. На жаль, в цей час тяжко захворює та помирає один з ініціаторів будівництва та ктитор храму, керівник Богуславської філії ПАТ «Банк «Київська Русь» Василь Юрійович Онофрей. Будівництво потребує чималих коштів, тому продовжити його стає неможливим. Котлован так і залишився викопаний та залитий бетоном по площині храму.

 

Викопаний котлован під будівництво великого храму

 

Згодом було прийнято рішення та почалося будівництво меншого храму, 11 на 7 метрів.

 

Етапи будівництва малого храму

 

На сьогоднішній день вже вибудували стіни, лишилось їх накрити, для чого всередині храму лежить нарізане дерево. Коли виникла потреба в придбанні металу для покрівлі храму, у Богуславі було організовано збір коштів, у тому числі і на місцевих підприємствах.

 

Проект малого храму

 

Керівництвом будівництва займається о. Георгій Шетела, який влітку вже проводить служби біля вибудуваних стін Свято-Покровського храму.

 

Використані матеріали:

«Сказания о населенных местностях Киевской губернии», укладач Л. Похилевич, видавець О. Пшонківський, 2007

Офіційний сайт Богуславської районної державної адміністрації Київської області,  http://boguslav-rda.gov.ua/

 

 

© 2018 bogblag.org.ua


(04561) 5-38-00


09700, Київська обл.,
м. Богуслав, вул. К.Маркса, 6.

Разработка сайта Echizh