Храми благочиння

Свято-Успенський храм

 

с. Дибинці

 

 

Адреса: с. Дибинці Богуславського району Київської області

Настоятель: протоієрей Богдан Синичин,

контактний номер телефону: (096)975-49-97

 

Історична довідка

 

Дибинці – село на правому березі річки Рось, навпроти села Чайки. Дибинці здавна відомі значним виробництвом глиняного посуду, який збувався на довколишніх ярмарках та вивозився у Херсонську губернію, а також вогнетривкої цегли, яка вироблялася тут для заводів і фабрик. На південному заході від села на підвищеній місцевості знаходиться близько 10 могил; з вершини цієї місцевості видно околиці верст на 60 та урочище Караїмівка.

 

Дерев’яна церква в ім’я Успіння Пресвятої Богородиці (5-го классу), яка мала землі 87 десятин, вперше побудована у 1742 році. Нинішня ж – у 1782. Про священика дибинецького зроблена така замітка у візиті за 1790 рік:

 

«При тій церкві зараз нема діючого настоятеля, тільки було представлено, але не поставлено на посаду священика Яна Бялошидського, якого рукопоклав в сан закордонний греко-католицький єпископ. В Православну церкву Яна Бялошидського через процедуру віровідступництва та клятви прийняв генеральний київський представник Михаїл Примович 14 жовтня 1776 року. А згідно постанови Апостольської нунціатури його усунули за непридатністю та звільнили, в якому стані він і по цей день залишається. Дяк при тій церкві Максим Помазаненко… простого положення…»

 

Крім того, за народними переказами, до побудови описаної церкви 1742 року, чи ще до зруйнування, у Дибинцях було дві церкви, які були знищені татарами та поляками. Про них зараз селяни не знають нічого, навіть їх колишнього місцезнаходження.

 

Церква Святого Успіння, якій на той час було 280 років, за наказом сільської влади у 1939-40 роках була «зруйнована найнятими жидами з Богуслава», оскільки прості селяни відмовились це робити. До зруйнування церква 2-3 роки слугувала коморою. Із дерева зруйнованої церкви вибудовували воловники, корівники, свинарники та укріплювали місцеві ставки. Вцілілий хрест із купола церкви знаходиться на могилі одного з колишніх мешканців села. На місці старого храму зараз цвинтар.

 

Літургії почали проводитися в Дибинцях на початку 90-х років у будинку, переоблаштованому під храм за кошти жителів села. І до цього часу служби відбуваються там.

 

28 листопада 2007 року у селі Дибинці Архієпископом Білоцерківським і Богуславським Митрофаном було освячено камінь під будівництво храму в центрі села. Будівництво відбувається за кошти жителів села; основну частину взяв на себе один з парафіян Свято-Успенського храму, який не захотів розголошувати своє ім’я.

 

Використані матеріали: 

«Сказания о населенных местностях Киевской губернии», укладач Л. Похилевич, видавець О. Пшонківський, 2007.

© 2018 bogblag.org.ua


(04561) 5-38-00


09700, Київська обл.,
м. Богуслав, вул. К.Маркса, 6.

Разработка сайта Echizh