Храми благочиння

Свято-Покровський храм

 

с. Дмитренки

 

Адреса: с. Дмитренки Богуславського району Київської області

Настоятель: протоієрей Володимир Качай,

контактний номер телефону: (097)166-50-71

 

Історична довідка

 

Дмитренки – гарне, мальовниче село, до якого прилягають два інших села – Гута та Коряківка. Дмитренківська сільська рада працює на ці три села. Дмитренки багаті природою: є ліси, поля та чотири ставочки. Після скасування Гетьманщини з 1796 року село належало Медвинській волості Богуславського, а з 1844 року — Канівського повіту Київської губернії. До скасування кріпацтва Дмитренки належали графам Браницьким. На заході села — на Дмитренській Гуті — існував скляний завод.

 

У 1859 році в Дмитренках мешкали 1294 особи, у 2012 – всього 321. Раніше в селі була школа, але її нещодавно закрили, внаслідок чого село занепадає – немає людей молодого покоління, дітей. Центральним селом зараз вважаються Ісайки, де є школа, до якої їздять близько 100 дітей із 6-7 сіл.

 

Природа села Дмитренок та його околиць

Фото з http://galleryua.com/photo/boguslavskij-rajon/27819-dmytrenky

 

У 1727 році в Дмитренках було побудовано Свято-Покровську церкву. Священиком тоді був отець Даміан, посвячений у Переяславі. З 1744 року священиком став уніат Матвій Тарасенко. У 1748 році дерев’яний храм повністю перебудували, а у 1879 році у Покровській церкві священиком став М. І. Пясецький. Також були причетник та просвирня. Дерев’яний храм був у поганому стані, а церква мала близько 38 десятин землі.  Серед прихожан було 830 чоловіків та 840 жінок. Населення території сільського приходу (разом із Гутою) налічувало 1706 осіб. У церковно-приходській школі навчалися 15 хлопців.

 

Після Жовтневого перевороту 1917 року Свято-Покровський храм розвалили, а на його місці побудували Будинок культури, який є й досі.

 

У 1997-1998 роках Петро Іванович Дяченко та його дружина Галина, сімейна пара родом з Дмитренок, які на цей час вже обоє покійні, пожертвували батьківську хату Петра Івановича для пристосування під храм. Галина Дяченко звернулася до священика в Києві, і він подарував храму євхаристійний набір для проведення Божественної Літургії. За їхні ж кошти й переобладналося приміщення. Ця сімейна пара - глибоко віруючі люди. Вони проживали в Києві, але приїжджали до чинного Свято-Покровського храму, існуючого завдяки їм, та всіляко допомагали йому. Петро Іванович похований у Дмитренках.

 

З 2002 року настоятелем храму є о. Володимир Качай.

 

Планувалася побудова типового храму, та, в зв’язку із складною ситуацією в країні, цю ідею поки що не реалізовували. Свято-Покровський храм регулярно відвідує близько 15-20 парафіян.

 

Використані матеріали:

Стаття «Дмитренки (Богуславський район)», http://uk.wikipedia.org/

 

© 2018 bogblag.org.ua


(04561) 5-38-00


09700, Київська обл.,
м. Богуслав, вул. К.Маркса, 6.

Разработка сайта Echizh