Храми благочиння

Свято-Миколаївський храм

 

с. Закутинці

 

Адреса: с. Закутинці Богуславського району Київської області

Настоятель: протоієрей Ігор Лєбєдєв,

контактний номер телефону: (096)309-09-15

 

Історична довідка

 

Закутинці – село при струмку Боярці, біля найпрекрасніших дубів і чорних лісів на родючій землі. Так про це невеличке село писав у XIX столітті український краєзнавець Лаврентій Похилевич. Мешканців у Закутинцях тоді було 645 осіб, а зараз – всього 359.

 

Центральними селами у минулому були Закутинці та Красногородка, а Побережка була маленьким селом. У наш час Побережка стала більшою за кожне з сіл, в яких зараз стало зовсім небагато мешканців. У сусідній Красногородці раніше був Свято-Покровський храм, який був зруйнований до початку Другої Світової війни, десь у 1936 році. На його місці зараз стоїть капличка.

 

Про закутинський Свято-Миколаївський собор Похилевич писав: «Церковь здесь деревянная, во имя свят. Николая; построена в первый раз 1799 года. По штатам причислена к 7-му классу; земли имеет указную пропорцию.» Зруйнований цей храм був теж у 1936 році. Коли його руйнували, то люди поховали все, що можна було; дзвони ховали в підвалі. На місці зруйнованого Свято-Миколаївського храму сільська влада побудувала Будинок культури.

 

З 1936 по 1991 рік в Закутинцях не було церкви, але церковна громада не переставала існувати. Люди збиралися таємно по хатах.

 

Вже за часи незалежності, у 1991 році, офіційно була зареєстрована церковна громада, та їй було передано споруду колишнього Будинку культури.  В околицях села був ще один, новіший Будинок культури, який теж розглядали як можливе приміщення під нову церкву, та перебудувати під храм вирішили все ж таки старе приміщення, на місці якого до зруйнування й знаходився Свято-Миколаївський храм. Служби почали проводитися о. Іоаном Селецьким. Отець Іоан, який був настоятелем в Медвині близько 50 років, збирав ікони в зруйнованих церквах та вже при незалежній Україні роздавав їх храмам, що відновлювались та розбудовувались на території Богуславського благочиння.. Він й подарував закутинському храмові древні ікони, які досі там знаходяться. Також були придбані нові ікони.

 

У 1994 році настоятелем Свято-Миколаївського храму став о. Ігор Лєбєдєв. Його молитвами та трудами за активної участі парафіян споруда була перебудована в чудовий православний храм. Колгосп всіляко допомагав процесу - виділив кошти та робочих для будівництва. І в наш час сільська рада допомагає чим може.

 

Служби в храмі проводяться регулярно.

 

Використані матеріали: 

«Сказания о населенных местностях Киевской губернии», укладач Л. Похилевич, видавець О. Пшонківський, 2007

 

© 2018 bogblag.org.ua


(04561) 5-38-00


09700, Київська обл.,
м. Богуслав, вул. К.Маркса, 6.

Разработка сайта Echizh