Храми благочиння

Свято-Михайлівський храм

 

с. Іванівка

 

 

Адреса: с. Іванівка Богуславського району Київської області

Настоятель: протоієрей Миколай Бойко,

контактний номер телефону: (067)926-30-45

 

Історична довідка

 

Село Іванівка знаходиться при вершині струмка Нехвороща, між Богуславом і Таганчою. Утворення села приписують польському державному і військовому діячу Яну Яблоновському. Український краєзнавець Лаврентій Похилевич описує, що в південно-західному кінці села, над річкою стояли три корчми трьох поміщиків: Браницького, Понятовського і Лопухіна. Тут, пише Похилевич, точка з’єднання кордонів трьох найзначніших маєтків у повіті, а повз пролягає дорога з Дніпра в Білу Церкву, іменована жителями Іскриною і п’яною. Значна протяжність її йде вдалині від всякого житла, глухим степом і притому яром. З двох сторін села знаходяться по два окопи, що складаються із подвійних замкнутих валів. За переказами в цих окопах колись бились між собою ляхи і татари.

 

Станом на 1885 рік у колишньому власницькому селі Янівка [назва села Іванівки до 1945 року] Вільховецької волості Канівського повіту Київської губернії мешкало 1439 осіб, налічувалось 168 дворових господарств, існували православна церква та 5 постоялих будинків. За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 2410 осіб (1219 чоловічої статі та 1191 — жіночої), з яких 2406 — православної віри. Сьогодні жителів в Іванівці близько 1277 осіб. В селі є залізнична станція.

 

Свято-Михайлівський храм був побудований в другій половині ХVIII століття, приблизно в 1771 році, в якому було видано для нього графом Іоаном-Клементієм Браницьким презенту, що мала церкву новозбудованою. Через старість храм фундаментально виправляли в 1850 році, з доданням двох приділів і п’яти куполів. Престол залишили, як і раніше, на честь Архангела Михаїла. Проводив служби в ній священик о. Кузьма від Вільхівецької церкви, котрий спеціально приїжджав до села.

 

Після Жовтневого перевороту, в 1919 році церква була частково зруйнована, зняли куполи. Під час Другої світової війни всередині храму зробили військовий госпіталь, який використовували як і радянські, так і німецькі солдати. Пізніше приміщення перекваліфікували в школу, де також працювали майстерні. Стіни храму розвалили вже після війни.

 

12 вересня 1991 року священиком о. Митрофаном в Іванівці була зареєстрована церковна громада. А вже в 1992 році він заклав фундамент для будівництва нової церкви на місці старого храму. Будівництво відбувалося за кошти громади, колгосп допомагав матеріалами. Були вибудувані стіни. В 1995-1996 році через деякі перепони о. Митрофан поїхав з села, внаслідок чого будівництво зупинилося, а стіни почали заростати.

 

У 1999 році до Іванівки приїхав о. Миколай Бойко. У 2004 відновилося будівництво Свято-Михайлівського храму, також за громадські кошти. Храм було завершено та 14 листопада 2010 року архімандритом Никодимом освячено на честь Архістратига Михаїла.

 

Служби в Свято-Михайлівському храмі проводяться регулярно. Парафіян храму налічується близько 50 осіб.

 

Використані матеріали: 

«Сказания о населенных местностях Киевской губернии», укладач Л. Похилевич, видавець О. Пшонківський, 2007

Стаття «Іванівка (Богуславський район)», http://uk.wikipedia.org/

 

© 2018 bogblag.org.ua


(04561) 5-38-00


09700, Київська обл.,
м. Богуслав, вул. К.Маркса, 6.

Разработка сайта Echizh