Храми благочиння

Свято-Михайлівський храм

 

с. Ісайки

 

Адреса: с. Ісайки Богуславського району Київської області

Настоятель: протоієрей Володимир Качай,

контактний номер телефону: (097)166-50-71

 

Історична довідка

 

Село Ісайки – центр сільської ради, розташоване в долині річки Реп’яшки, за 8 км від райцентру м. Богуслава. Місцевість заселена здавна. Тут зустрічаються археологічні пам’ятки трипільської та середньодніпровської культури. Навколо села є залишки курганних поховань, які потребують збереження та вивчення. Вперше в історичних документах село згадується в 1579 році. Населення складає до 1000 чоловік. Рельєф горбистий, тому село в народі називають Маленькі Карпати.

 

Перші відомості про Ісайківську церкву зустрічаються в українського краєзнавця Лаврентія Похилевича. Він пише, що церква на честь Архангела Михаїла згадується в описанні візиту 1741 та 1746 років Богуславського деканату, «как давно существующей и имевшей давний фундуш[володіння] в землях». Вона була побудована в 1726 році, «священником при ней тогда был Дионисий Николаевич, посвященный 4-го августа 1717 года в Киеве митриополитом Кроковским, в 1739 утвержденным в Львове униатским митрополитом». Проіснувала церква тільки до 1748 року, а замість неї, на її ж місці вибудували дерев’яну, дубову. Освятив цю церкву Іоанн Візерський, декан Богуславський, «по штатам отнесена к 4-му классу, земли имеет указную пропорцию. Земли эти, как значится в визите Богуславского деканата, куплены прихожанами и священником». Під час Великої Вітчизняної війни старий храм був повністю зруйнований прямим влученням снаряда.

 

Знову спорудити храм питання постало вже в 1997 році. За проханням жителів сіл Ісайки і Яцюки, Богуславським споживчим товариством було передано під храм, приміщення колишнього господарчого магазину. В 1998 році проводились підготовчі роботи: збирались кошти, закупались будівельні матеріали, були виготовлені вікна, двері та проект приміщення храму.

 

Ініціатором проекту побудови став звичайний бригадир Федір Федорович Мартиненко. Саме він, за допомогою тодішнього настоятеля о. Богдана Лесика, жителів села Ісайок та незначних коштів, пожертвуваних ними, повністю переобладнав магазин під храм. Федір Федорович власноруч діставав необхідні матеріали з колгоспу, лісгоспу та в знайомих; також продавав цукор, котрим в ті часи видавали зарплату, а виручені кошти передавав на будівництво храму. Багато будівельних робіт було виконано й самим Федором Федоровичем, в себе вдома він виробив купол для церкви. Кажуть, що ідея допомогти храму прийшла до Федора Федоровича, коли він захворів. Він хотів залишити хороший слід після себе, саме тому присвятив решту свого життя будівництву та відновленню храму. Нині покійний Федір Мартиненко був похоронений на центральному цвинтарі села Ісайок.

 

У 2000 році Свято-Михайлівський храм був освячений єпископом Білоцерківським і Богуславським Серафимом.

 

З 2002 року настоятель храму – священик Володимир Качай.

Використані матеріали:
«Сказания о населенных местностях Киевской губернии», укладач Л. Похилевич, видавець О. Пшонківський, 2007

 

© 2018 bogblag.org.ua


(04561) 5-38-00


09700, Київська обл.,
м. Богуслав, вул. К.Маркса, 6.

Разработка сайта Echizh