Храми благочиння

Спасо-Преображенський храм

 

с. Мисайлівка

 

 

Адреса: с. Мисайлівка Богуславського району Київської області

Настоятель: протоієрей Георгій Шетела,
контактний номер телефону: (098)800-01-03

 

Історична довідка

 

Назва села Мисайлівка, за переказами, походить від власного імені першого поселенця Мисая, який заснував село в кінці XVII ст. в мальовничій долині із струмком. Ця місцевість нині називається Рогозяна. В 1790 році в селі було 100 садиб, в яких проживали 1158 жителів, в 2007 році – 2400 осіб. Основне заняття селян – землеробство. В селі Мисайлівці народилася видатна людина, полковник, Герой Радянського Союзу Космач Феодосій Олександрович. Родом з Мисайлівки також письменник-мандрівник Олександр Іванченко, котрий увіковічив своє село в повісті «Парус моєї бригантини».

 

З опису візиту Богуславського Деканату відомо, що в 1705 році в Мисайлівці була побудована Преображенська церква, а в 1740 оновлена. Український краєзнавець Лаврентій Похилевич писав про священиків цієї церкви так:

 

«Священник Елиферий Филиппович, хотя посвящен по презенте старосты Богуславского, но пользовался землями, купленными на свой счет. Его приемник Даниил Грушецкий посвящен 7 июня 1773 года в Переяславе, с твердостию уклонялся от унии, но по настояниям местных властей и старостины Богуславской, грозившей выслать его из Мисайловки, принял унию только в 1780 году».

 

У 1844 році місцевими жителями на кам’яному фундаменті був збудований новий храм «с небольшим пособием от владельческой экономии». Новий Свято-Преображенський храм стояв в досить незручному місці: між ярами, на високому пагорбі та мав дзвіницю. Лаврентій Похилевич про нього писав: «колокольня при ней старая, но крепкая. Церковь с колокольней стоят на глиняном утесе, со всех сторон окруженном оврагами; земли имеет 47 десятин». Храм (зарахований до 4-го класу) проіснував до 1926 року, коли його пограбували та спалили. Зараз на цьому місці стоять чотири стовпи, а посередині камінь, на якому написано, що там  раніше стояв храм Преображення Господнього.

 

У 2000 році за фінансовою допомогою Григорія Івановича Бондаренка, стараннями настоятеля о. Георгія Шетели та сільського голови Михайла Андрійовича Совенка в центрі села почали будувати новий храм. У 2003 році будівництво було закінчене та 21 червня того ж року храм був освячений єпископом Білоцерківським і Богуславським Серафимом. У 2004 освятили розпис храму. Церква знаходиться в центрі села, на відстані одного кілометра від старого місця.

 

Зовнішній вигляд храму

 

Інтер’єр храму дуже вишуканий

 

Зображення святих на храмових іконах

 

Розпис стін всередині храму

 

 

У третю неділю після Пасхи, в день святих жон-мироносиць йде хресна хода від старого до нового храму; служиться подячний молебень і проводиться спільна трапеза.

 

Хресна хода у день святих жон-мироносиць

 

У свято Хрещення Господнього проводиться Літургія і хресною ходою селяни йдуть до ставка, що коло церкви, та освячують Йорданську воду. Зазвичай у хресній ході бере участь багато людей, у 2014 році було до 300 осіб. Більшість з них купається в освяченій холодній воді. Після цього люди діляться радістю за святковим столом.

 

У церкві з початку проведення богослужінь діє недільна школа. Оскільки навпроти храму знаходиться сільська школа, учні відразу після уроків приходять до церкви. У 2005-2006 роках приходило близько 100 дітей. Зокрема, проводилися уроки вишивання та плетіння з бісеру, а під час чаювання дітям читали церковну літературу. Школярі заодно робили домашнє завдання. Зараз в сільській школі лише 15 учнів, та церква продовжує проводити заняття в недільній школі.

 

Діюча Недільна школа при Свято-Преображенському храмі

 

Храм, знаходячись в центрі села, значно пожвавив життя в Мисайлівці, а також став сільською прикрасою. Приїжджають прочани й з інших населених пунктів –  Карапишів, Рокитного, Богуславу. Їх приваблює краса церкви, змістовність проповідей отця-настоятеля та духовна атмосфера в храмі.

 

Використані матеріали:

«Сказания о населенных местностях Киевской губернии», укладач Л. Похилевич, видавець О. Пшонківський, 2007

Офіційний сайт Богуславської районної державної адміністрації Київської області,  http://boguslav-rda.gov.ua/

 

© 2018 bogblag.org.ua


(04561) 5-38-00


09700, Київська обл.,
м. Богуслав, вул. К.Маркса, 6.

Разработка сайта Echizh