Храми благочиння

Іоано-Богословський храм

 

с. Розкопанці

 

 

Адреса: с. Розкопанці Богуславського району Київської області

Настоятель: протоієрей Василій Собко,

контактний номер телефону: (098)722-20-14

 

Історична довідка

 

Село Розкопанці розташоване на північний схід за 5 км від райцентру і 7 км від залізничної станції «Богуслав», на правому березі річки Рось. З південного заходу села знаходиться ліс. Розкопанці мають рівниний рельєф, місцями – яружно-балочний.

 

За легендою – першим поселенцем був чоловік з Полісся. Спочатку він викопав землянку. За ним тут почали з’являтись інші люди – вони викорчовували ліс, розкопували землю і поступово розбудовувались. Спочатку – землянки, а пізніше будували будинки. Від слова «розкопувати» і пішла назва села Розкопанці. В Розкопанцях також знайдено бронзовий кельт (різновид сокири) білогрудівської культури.

 

В історичних документах Розкопанці згадуються як село, причислене до Богуславської Покровської церкви за 1864 рік, в цьому ж році населення тут складало 453 особи. На 1 квітня 2008 року в Розкопанцях проживало 933 жителі, дворів - 377. Основне заняття населення – землеробство, тваринництво, робота на промислових підприємствах Богуслава.

 

У 1884 році Свято-Покровський храм міста Богуслава перевезено з міста Богуслава до села Розкопанці у зв’язку з його частим підтопленням водами річки Рось і на новому місті освячено на честь апостола Іоана Богослова. Це – колишній Свято-Покровський храм 1726 року, що стояв у Богуславі на каменистому острові, де зараз височіє пам’ятник Марусі Богуславці. Саме в цьому храмі був охрещений майбутній художник І.М.Сошенко. Оскільки храм дерев’яний, його розбирали та після перевезення збирали по-новому.

 

Стара фотографія Іоано-Богословського храму з архівного відділу

Богуславської райдержадміністрації

 

У період колективізації Іоано-Богословський храм було зачинено, а під час Другої світової війни церкву відкрили для парафіян. У 1950-1960 роки приміщення храму використовували як Будинок культури, а згодом – як сховище зерна.
У 1990 році храм знову відкрили і в ньому відновилося богослужіння. Приміщення повністю реставрували, перекривали, перефарбували. Поруч з храмом знаходяться захоронення. В храмі є мироточива ікона – Державна ікона Божої Матері.

 

В селі є стара церковна школа, побудована при храмі. Приміщення досі стоїть, але саму школу закрили, бо замість неї побудована новіша.

 

З 2002 року настоятелем Іоано-Богословського храму є о. Василій Собко. Служби проводяться регулярно.

 


Використані матеріали:

Офіційний сайт Богуславської районної державної адміністрації Київської області,  http://boguslav-rda.gov.ua/

 

© 2018 bogblag.org.ua


(04561) 5-38-00


09700, Київська обл.,
м. Богуслав, вул. К.Маркса, 6.

Разработка сайта Echizh