Священномученик Володимир, митрополит Київський і Галицький

В суботу 27 червня православні християни вшановують пам’ять священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького,  першого новомученика Російської Православної Церкви. Саме в цей день 23 роки тому в Києві були віднайдені мощі мужнього святителя, жорстоко вбитого більшовиками 7 лютого 1918 р. поруч з Києво-Печерською лаврою. За часи свого служіння митрополит Володимир відзначився своєю мудрістю, турботою про знедолених, просвітницькими трудами, послідовною боротьбою з пияцтвом серед своєї пастви. Він єдиний з ієрархів Церкви гідно послужив на всіх трьох столичних кафедрах: Московській, Санкт-Петербурзькій та Київській, на яку був призначений 1915 року. Священномученик Володимир був першим архієреєм,  який постраждав за віру у роки совєтської влади. За сімдесятиріччя безбожної влади було замучено десятки тисяч священнослужителів, тисячі з яких уже канонізовані. Тому досить дивними здаються заклики деяких осіб відбілити совєтську владу та перекласти вину за жорстоке вбивство митрополита на "атокефалів", розкольників чи ще когось.

 

Цього року для вшанування пам’яті священномученика його мощі, що постійно знаходяться в Дальніх Печерах Києво-Печерської лаври, були напередодні урочисто перенесені в лаврський храм преподобних Антонія и Феодосія Печерських. Урочисте вечірнє богослужіння очолив намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло в співслужінні архієпископа Уманського и Звенигородського Пантеліймона, єпископа Ровеньківського і Свердловського Пантеліймона, єпископа Сєверодонецького и Старобєльського Никодима, єпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая, єпископа Ірпенського Климента, братії та гостей обителі.

 

Вшанування пам’яті священномученика Володимира в Києво-Печерській лаврі

 

Вшанування пам’яті митрополита Володимира відбулося також і в церкві на честь Казанської ікони Божої Матері в селі Хохітві, де один з приділів церкви освячений на честь священномученика. У суботу на Літургії в Володимирському приділі співслужили настоятель храму протоієрей Андрій Сіоненко, протоієрей Богдан Синичин, настоятель Свято-Покровського храму с. Бороданів, Свято-Успенського храму с. Дибинців та Свято-Воскресенського храму с. Синиці та протоієрей Володимир Качай, настоятель Свято-Михайлівський храму  с. Ісайок, Свято-Троїцького храму с. Яцюків, Свято-Покровського храму с. Дмитренок.

 

На службі спільно помолилися парафіяни церкви, гості з Богуслава та ближніх сіл. У проповіді після Літургії отець Богдан відзначив велику роль пастиря у житті церкви та її членів, назвав священномученика Володимира гідним прикладом пастиря доброго, який власне життя покладе за овець (Ін 10:14-15). Протоієрей Володимир Качай побажав тілесного та душевного здоров’я настоятелю храму  та його парафіянам.

 

Вшанування пам’яті священномученика Володимира в храмі на честь Казанської ікони Божої Матері с. Хохітви

 

© 2018 bogblag.org.ua


(04561) 5-38-00


09700, Київська обл.,
м. Богуслав, вул. К.Маркса, 6.

Разработка сайта Echizh