Храми благочиння

Храм на честь Казанської ікони Божої Матері

 

  с. Шупики

 

 

Адреса: с. Шупики Богуславського району Київської області

Священик: протоієрей Василь Собко,

контактний номер телефону: (098)722-20-14

 

Історична довідка

 

Село Шупики розташоване за 6 км від районного центру. В селі є струмок, що впадає недалеко в річку Бутеню. До Шупиківської сільської ради входить три села: Шупики, Туники та Карандинці. Як стверджують місцеві краєзнавці, назва села походить від слова «шупити» – спілкуватись, розуміти.

 

Шупики були засновані в ХVІ-ХVІІ столітті та належали до Богуславського староства. Вперше село згадується в 1739 році під час побудови церкви Воскресіння Христа. Перше поселення було розміщене на притоці річки Рось – річечці Бутеня. Але тоді страшною хворобою більша частина населення була знищена, а хто залишився – переселився далі. Колишнє місце поселення і понині має страшну назву – урочище «Скаженики». На початку XIX століття село Шупики належало до Богуславського ключа графа Браницького. У 1869 році граф К. Браницький продав Богуславський ключ Удільному відомству. У кінці XIX - на початку XX століття шупицькі землі орендує богуславський міщанин Дмитро Іванович Кубишкін. Крім Кубишкіна відомі також місцеві великі землевласники – Захарій Максименко та Іван Василенко.

 

В середині XIX століття село мало 600 жителів, а на сьогодні населення Шупиків становить 757 осіб.

 

Селяни розповідають, що в селі були дві церкви. Тому, можливо, окрім описаної українським краєзнавцем Лаврентієм Похилевичем церкви Воскресіння Христового, була ще й церква на честь Казанської ікони Божої Матері. А, можливо, Воскресенська церква і є попередницею сучасного храму на честь Казанської ікони Божої Матері. Як би там не було, про древній Свято-Воскресенський храм Лаврентій Похилевич писав: 

 

«О церкви Воскресения Христова в визите 1746 года Богуславского деканата говорится, что она 1739 года построена… Старый приход ее составляли: 40 дворов в Шупиках, 30 в Юхнах и 10 в Башах. Церковь эта, доселе стоящая, по штатам причислена к 5-му классу; земли имеет указную пропорцию. К Шупицкой церкви причислена деревня тогоже владения Карандинцы в 1 версте отстоящая. Жителей в ней 446».

 

За спогадами селян шупицький храм був спалений приблизно в 1960-1970-х роках.

 

У 1990-х роках в Шупиках була зареєстрована церковна громада. А в 1999 році громаді передали приміщення медпункту. Його пристосовували під храм людськими трудами. Встановили іконостас та жертовник, повісили ікони. Приміщення не було освяченим. Проводити Літургії та служби дозволяє подарований та освячений єпископом Білоцерківським та Богуславським Серафимом антимінс.

 

Зараз приміщення молитовного будинку знаходиться в аварійному стані. Богослужіння проводяться лише на великі свята.

 

З 2010 року священиком храму є о. Василій Собко.

 

Використані матеріали:

«Сказания о населенных местностях Киевской губернии», укладач Л. Похилевич, видавець О. Пшонківський, 2007

Офіційний сайт Богуславської районної державної адміністрації Київської області,  http://boguslav-rda.gov.ua/

 

 

© 2018 bogblag.org.ua


(04561) 5-38-00


09700, Київська обл.,
м. Богуслав, вул. К.Маркса, 6.

Разработка сайта Echizh